پرسش های متداول

برگزار کننده این کنفرانس کدام دانشگاه است و مجوز برگزاری همایش از کجا صادر شده است؟

دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل برگزار کننده چهارمین دوره این کنفرانس است.

این کنفرانس دارای مجوز برگزاری از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و جزء معتبرترین همایش ها در حوزه مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. همچنین این کنفرانس دارای تاییدیه و مجوز برکزاری از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) بوده و مورد تایید تمام دانشگاه ها و سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی می باشد.

 

طبق قوانین جدید و مصوبه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و همچنین دستورالعمل برگزاری همایش های علمی –پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامی از این پس تنها کنفرانس هایی که در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به ثبت رسیده باشند دارای اعتبار از  نظر وزارت علوم هستند و تنها مقالات ارائه شده در کنفرانس ها و کنگره های نمایه شده در ISC دارای امتیاز پژوهشی و نمره پایان نامه می باشند.

لذا همانند دوره های قبل با توجه به اهمیت فراوان و سطح علمی بسیار بالای چهارمین  کنفرانس ملی تحقیقات کاربردی در مهندسی برق، مکانیک، کامپیوتر و فناوری اطلاعات به عنوان بزرگترین ، معتبرترین و منظم ترین گردهمایی سالانه علمی ، پژوهشی و اجرایی حوزه برق ، مکانیک ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات خاورمیانه در کشور ایران و دانشگاه شیراز،شیراز  به اطلاع می رسانیم این کنفرانس در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت و نمایه گردیده است و کلیه مقالات پذیرش شده در این کنفرانس از امتیاز فوق بهره مند خواهند شد و در آن نمایه می گردند.

از آنجا که معیارهای سنجش علم بر اساس قوانین علمی پایه‌گذاری شده‌اند، آن دسته از فرآورده‌های علمی که توسط ISC نمایه‌سازی می‌شوند، با فرآورده‌های تولید شده توسط  ISI برابری می‌کنند لذا ثبت یک کنفرانس علمی در پایگاه علوم استنادی جهان اسلام، از دیدگاه پژوهشگران؛ دانشگاهیان و محققان از جهت درجه ارزیابی علمی آن کنفرانس، حائز اهمیت خاصی است. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC و مدیریت آن وضعیت علمی دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری، حوزه‌های علمیه، نشریات، دانشمندان و نویسندگان مقالات در نشریات علمی ایران و سایر کشورهای اسلامی را براساس تحلیل استنادی ارزیابی می‌کند.

محل برگزاری کنفرانس کجاست؟

کنفرانس در شهر شیراز و دانشگاه ملی شیراز برگزار می شود.

شرکت در کارگاه های آموزشی این کنفرانس به چه صورت است؟

جهت مشاده جزییات و اطلاعات تکمیلی به منوی "کارگاه های آموزشی" مراجعه کنید.

از چه طریقی از وضعیت مقاله خود آگاه شوم؟
بعد از ارسال مقاله، به سامانه کاربری خود قسمت وضعیت مقاله رفته و از نتایج داوری مقالات اطلاع یابید. همچنین ایمیل تغییر وضعیت مقاله نیز به شما ارسال خواهد شد.
آیا می توانم مقاله را به ایمیل کنفرانس ارسال نمایم؟
خیر،به هیچ عنوان. حتما سعی کنید مقاله خود را از سامانه ارسال نمایید مقالاتی که ایمیل می شوند در پروسه داوری قرار نخواهند گرفت مگر اینکه به دلیل موجهی با دبیرخانه هماهنگ شده باشد.
چگونه صورت حساب خود را پرداخت نمایم؟

ابتدا به وبسایت کنفرانس مراجعه نموده و پس از ورود نام کاربری و رمز عبور به پنل کاربری خود وارد شده و با مشاهده صفحه شخصی ، با انتخاب گزینه "ثبت خدمات و پرداخت هزینه" وارد صفحه جدیدی خواهید شد که از این این صفحه شما می توانید صورتحساب مربوط به مقالات، کارگاه های آموزشی، خدمات دیگر کنفرانس و... را پرداخت نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمای تصویری به لینک رو به رو مراجعه نمایید. راهنمای پرداخت آنلاین صورت حساب

مقاله من با موضوع.......... است آیا می توانم مقاله خود را به این کنفرانس ارسال کنم؟
لطفا جهت مشاهده محورهای کنفرانس، به وب سایت مراجعه کنید. اگر موضوع مقاله جز سرفصل ها باشد، می توانید مقاله خود را ارسال نمایید در غیر این صورت خیر.
آیا امکان ثبت نام در کنفرانس به صورت غیرحضوری وجود دارد؟

بله، ثبت نام در کنفرانس به دو صورت حضوری و غیر خضوری صورت می گیرد که در صورت ثبت نام  غیرحضوری که قیمت متفاوتی نیز دارد، پکیج کنفرانس که شامل گواهینامه ارائه مقالات و سی دی مجموعه مقالات است به آدرس پستی شما ارسال خواهد شد.

مقالات پذیرش شده در کجا نمایه و منتشر می شوند؟

تمامی مقالات پذیرش شده در پایگاه های اطلاعات علمی کشور از جمله: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری، مرکز استناد علمی (ایراسیس- iraCiC)، سیویلیکا نمایه خواهد شد و یک نسخه از مجموعه اصل مقالات کنفرانس جهت بایگانی به کتابخانه ملی ایران ارسال می شود.

آیا امکان دریافت گواهینامه زودتر از موعد وجود دارد؟
بله، اگر مقاله شما پذیرش نهایی شود، بعد از واریز وجه و تکمیل ثبت نام، گواهی موقت برای شما ارسال خواهد شد.
نوع ارائه مقالات در کنفرانس به چه صورت است؟
1- سخنرانی(شفاهی): نویسنده مسئول، مقاله را باید در روز کنفرانس ارائه نماید.
2- پوستر: فایل پوستر خود را طبق استاندارد پاورپوینت (دانلود از وب سایت کنفرانس) تهیه و فایل را به دبیرخانه ارسال نمایید. این فایل ها توسط دبیرخانه چاپ شده و در روز برگزاری و در محل برگزاری درج خواهد شد.
3- ارائه مجازی: این ارائه برای افراد ثبت نام کننده بصورت غیرحضوری در نظر گرفته شده است.
آیا امکان ارسال مقالات به زبان انگلیسی نیز هست؟

بله، اما اگر مقاله شما پذیرش شفاهی شود باید در روز کنفرانس مقاله خود را به زبان انگلیسی ارائه دهید.

هزینه ثبت نام در کنفرانس چقدر است؟

لطفا به وب سایت کنفرانس و به قسمت "تعرفه های ثبت نام" مراجعه کنید.

آیا امکان داوری سریعتر مقالات وجود دارد؟ (عجله جهت گرفتن اکسپت و ارسال به دانشگاه)

بله، چکیده و اصل مقاله خود را در سایت بارگذاری کرده و با دبیرخانه تماس گرفته و یا از طریق ایمیل دبیرخانه کنفرانس اطلاع و اعلام وضعیت نمایید و 10 روز بعد، از نتیجه پذیرش مقاله خود در سامانه کاربری خود مطلع شوید.

آیا حتما در فایل مقاله باید چکیده انگلیسی باشد؟
خیر اجباری نیست.
آیا نحوه نگارش مقالات حتما باید رعایت شود؟
بله، دقت شود حتما مقالات دارای سربرگ کنفرانس و طبق استاندارد تعریف شده باشد. (فایل docx فرمت نگارش مقالات فارسی و انگلیسی را از منوی "دانلود فایل های مرتبط" دریافت کنید)
آخرین مهلت ارسال مقاله و ثبت نام به صورت حضوری و غیرحضوری ؟
مراجعه به تاریخ های مهم درج شده بروی وب سایت کنفرانس
آیا در هنگام ارسال مقاله باید هزینه ثبت نام را واریز نمود؟

خیر- بعد از ارسال اصل مقاله منتظر جواب داوری (پذیرش/عدم پذیرش) باشید بعد از اعلام شدن نتایج اگر مقاله شما پذیرش شده و مایل به دریافت گواهینامه کنفرانس بودید باید هزینه ثبت نام را پرداخت نمایید.